PREKIŲ PRIEŽIŪRA

RANKŠLUOSČIŲ PRIEŽIŪRA

Naujus kilpinius rankšluosčius prieš pirmą naudojimą būtina išskalbti.
Skalbiant rankšluosčius nerekomenduojama pilti baliklio – tai gali pakenkti šereliams, spalvai.
Baltus rankšluosčius skalbkite ne karštesniame kaip 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Rinkitės standartinį režimą ir atminkite, kad vandens kiekis turi būti maksimalus. Pasibaigus skalbimo ciklui, gaminius galima dar kartą išskalauti

Įmeskite į būgną kamuoliukų, paprastai naudojamų skalbiant žieminius drabužius: jie padės supurenti frotinio audinio plaušelius.

Balinimo priemonių ir kondicionierių geriau atsisakyti: jie gali pakenkti plaušelių struktūrai, be to, yra sunkiai išskalaujami.

Rankšluosčių neskalbkite kartu su daiktais, kurie turi užtrauktukų ar kabliukų.
Džiovinti rankšluosčius galima džiovyklėje.Jie taps minkšti ir purūs.
Jei rankšluosčius džiovinate lauke, venkite tiesioginių saulės spindulių, nes saulė išblukina ir pačių atspariausių spalvų bei dažymo technologijų gaminius.
Rankšluosčių galima ir nelyginti – pakanka papurtyti, išdžiovinti ir tvarkingai sulankstyti.

MAUDYMOSI KOSTIUMĖLIŲ PRIEŽIŪRA

Maudymosi kostiumėliai reikalauja priežiūros kaip ir bet koks kitas rūbas, jei norime , kad jis ilgiau tarnautų.
Maudymosi kostiumėliai gaminami iš poliesterio ir elastano ( kartais maišoma ir laikros). Tai ,,sterilus ‘’ audinys – puikiai prisitaiko prie Jūsų figūros linkių, yra elastingas, ilgai nenusidėvi.
Tik nusipirkus maudymosi kostiumėlį, patariama jį išskalbti šiltame vandenyje ir išdžiovinti
( negręžti).
Po maudymosi baseine, jūroje ar kitame vandens telkinyje, kuo įmanoma greičiau, išskalaukite. vandenyje. Nepalikite jo drėgno susukto į rankšluostį ar polietileno maišelyje.
Nedžiovinkite tiesioginiuose saulės spinduliuose ar džiovintuvu.
Nelyginkite lygintuvu.
Įvairios cheminės medžiagos – chloras, kosmetikos priemonės, kvepalai, apsaugos nuo saulės priemonės gali pažeisti maudymosi kostiumėlio audinį, todėl būtina kuo greičiau jpašalinti jas nuo paviršiaus.
Norint pašalinti dėmes, atsiradusias nuo kūno kremų ar kremų įdegiui, pabandykite jas pašalinti actu arba soda. Sodos užberkite tiesiai ant dėmės ir palaikykite 1-2 val. Vėliau išskalbkite.
Naudojant actą, jį reikėtų praskiesti trimis dalimis šilto vandens. Šiame tirpale reikėtų pamirkyti atsiradusias dėmes. Po mirkymo išskalauti.
Maudymosi kostiumėlį visad skalbkite tik rankomis, naudodami tik skystą skalbimo priemonę, skirtą švelniems audiniams.

APATINIO TRIKOTAŽO PRIEŽIŪRA

Apatinis trikotažas dažniausiai susidėvi kur kas greičiau nei viršutiniai drabužiai. Jis turi artimesnį kontaktą su žmogaus oda,o taip pat dažniau skalbiamas.
Jeigu norite, kad Jūsų apatinis trikotažas kuo ilgesnį laiko tarpą išliktų gražus ir tuo pačiu tvarkingas, tokiu atveju būtinai įsigykite specialų skalbimui skirtą maišelį. Jis sukurtas taip, kad net ir aktyvaus skalbimo metu išsaugotų drabužį.
Jeigu norite, kad skalbimo metu liemenukai nesusigadintų, labai svarbu užsegti visus susegimus. Kadangi dažniausiai užsegimai būna metaliniai – daužymosi metu jie gali ne tik susigadinti, tačiau net ir nukristi bei sugadinti pačią skalbyklę.
Kai kurie liemenukai reikalauja daugiau dėmesio nei kiti. Pavyzdžiui, kurie turi labai daug smulkių nėrinių, gali būti skalbiami tik rankomis. Suprantama, kad toks skalbimas reikalauja daugiau laiko, tačiau tai gali būti vienintelė galimybė išsaugoti jų kokybę.
Apatinio trikotažo skalbimui būtinai reikia naudoti specialias plovimo priemones.
Naujai įsigytą spalvotą apatinį trikotažą patį pirmą kartą skalbkite atskirai. Tikėtina, kad jis gali dažyti.
Apatinio trikotažo neskalbkite su kitais drabužiais.
Universalūs milteliai dažniausiai tinka tik baltos spalvos trikotažui. Taip pat siūlome vengti baliklių, kurie dažniausiai nepataisomai sugadina audinius.
Patariama apatinį trikotažą skalbti pagal spalvas. Tai reiškia, kad juodus ir baltus reikia skalbti atskirai nuo spalvotų. Tik tokiu atveju pavyks išsaugoti jų spalvą.

PATALYNĖS PRIEŽIŪRA

Spalvotus užvalkalus, pirmą kartą prieš apvelkant jais patalynę, būtina išskalbti. Galima užmerkti į šaltą vandenį su druska ar actu- tai neleis spalvoms greitai išblukti ir vėliai skalbiant jos nesidažys.
Skalbiant patalynės užvalkalus reikėtų nustatyti kuo švelnesnį gręžimo ir džiovinimo režimą, tada jie išliks tokio dydžio, kokio pirkote. Geriausia naudoti skystą švelnų audinių skalbiklį.
Plonytę, siuvinėtą, aplikacijomis stilizuotą patalynę geriau skalbti sudėtą į specialų medžiaginį maišelį
Medvilninė patalynė – atspari aukštesniai skalbimo temperatūrai, todėl ją galima net virinti, naudoti cheminius baliklius ( baltą patalynę). Spalvotą patalynę patariama skalbti 60oC karštumo vandenyje.
Satininė patalynė taip pat nereikalauja ypatingos priežiūros. Ji patvari, atlaiko daugybę skalbimų, greitai džiūsta, lengvai lyginama. Šią patalynę rekomenduojama skalbti 40oC temperatūroje. Šviesių spalvų patalynę galima skalbti ir karštesniame vandenyje – 60oC, o tamsesnių- žemesnėje temperatūroje, nes praranda spalvą ir blunka.
Flanelinės patalynės paviršiuje yra minkštas pūkas, jis dažnai skalbiant susivelia arba nusiplauna. Todėl skalbiant rekomenduojama ją išversti išvirkščiąja puse arba sudėti į specialų skalbiniams skirtą maišelį.Taip paviršius išliks švelnus daug ilgiau.
Flanelinę patalynę rekomenduojama skalbti ne aukštesnėje nei 40oC temperatūroje.
Lininė patalynė – atspari dėvėti. Pirmą kartą skalbti rekomenduojama ne karštesniame nei 30oCvandenyje, nes turi polinkį trauktis. Lino audinys su kiekvienu skalbimu vis labiau ir labiau minkštėja ir šviesėja, tačiau jo nerekomenduojama džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes gali pakeisti spalvą. Linas linkęs perdžiūti, todėl patartina nepalikti jo džiūti ilgiau nei reikia, o lyginti iš blogosios pusės, kad neatsirastų blizgių dėmių. Tačiau lininės patalynės galima ir nelyginti.
Sintetinės patalynės priežiūra – pati paprasčiausia. Sintetika nesusitraukia, nėra linkusi blukti ar keisti spalvą, nesivelia ir nesiburbuliuoja, nesiglamžo ir nesusitraukia. Greitai džiūva, tik svarbu laikytis etiketėje nurodytos skalbimo ir lyginimo temperatūros.

PĖDKELNIŲ PRIEŽIŪRA

Pėdkelnes reikėtų skalbti ne skalbyklėje, bet rankomis ir drungname, muiluotame vandenyje. Skalaujant pėdkelnes su audinių minkštikliu pėdkelnių sudedamoji medžiaga elastanas praranda savo tvirtumą ir tamprumą, todėl jo venkite.
Nerekomenduojama pėdkelnes džiovinti saulėje ar ant radiatorių.
Jei norite, kad pėdkelnės greičiau išdžiūtų, suvyniokite jas į rankšluostį ir šiek tiek nuspauskite.
Ypač plonas pėdkelnes maukitės drėgnomis ar kremu išteptomis rankomis.

Kad pėdkelnės ilgiau tarnautų
1.Pirkite pėdkelnes tik savo dydžio, tokias, kurios tinka pagal jūsų ūgį ir figūrą. Taip jausitės patogiau ir pėdkelnės tarnaus ilgiau. Supraskite, kad per mažos pėdkelnės labiau įsitemps ir todėl greičiau supliš nei tokios pačios, bet tinkamo dydžio pėdkelnės.
2. Pėdkelnes nešiosite ilgiau, jei jų pirštų sritis bus sutvirtinta. 30% pėdkelnių suplyšta jau pirmą nešiojimo dieną, jei jų pirštų galai nesutvirtinti.
3. T formos kelnaičių sutvirtinimas, einantis iki juosmens, padidina pėdkelnių patvarumą,o įsiuvas ne tik užtikrina patogumą ir higienines pėdkelnių savybes, bet ir prailgina jų tarnavimo laiką amortizuodamas krūvį siūlėms.

CHALATŲ PRIEŽIŪRA

Kad chalatas ilgai išliktų minkštas, gerai sugertų drėgmę ir laikytų formą, būtina jį teisingai prižiūrėti.
Laikykitės etiketėje nurodytos skalbimo, džiovinimo ir lyginimo temperatūros
Skalbimui naudokite skystą skalbiklį, skirtą vilnai. Kad išliktų minkštas, skalbkite jį pilnoje skalbimo mašinoje drauge su panašaus audinio skalbiniais. Būgno apsukos turi būti mažesnės – taip mažiau velsis.
Išgręžtą dar drėgną chalatą rankomis ištampykite iki pradinės formos.
Džiovinkite džiovyklėje žemoje temperatūroje arba padžiautą toliau nuo tiesioginio šilumos šaltinio ar saulės spindulių.
Neperdžiovinkite.

AVALYNĖS PRIEŽIŪRA

Niekuomet nedžiovinkite avalynės arti bent kokio šilumos šaltinio, nes nuo karščio oda traukiasi, sukietėja, pradeda trupėti ir skilinėti. Batams džiovinti labiausiai tinka kambario temperatūra ir mediniai nelakuoti kurpaliai, kurie sugeria iš avalynės išsiskyrusią drėgmę, išlaiko nepakitusią batų formą, išlygina nuo drėgmės ir vaikščiojimo susidariusias raukšleles.
Prieš pirmą kartą apsiaudami batus, visuomet juos impregnuokite ( išskyrus lakinius batus).
Impregnantai gali būti skirti sportinei avalynei, verstai odai, zomšai, puoštam lakui, odai, kombinuotai su tekstile, metalu puoštai avalynei.
Grįžus iš lauko, impregnantas yra naudojamas po to, kai batus išvalote ar padengiate tepalu.
Batus valykite kiekvieną dieną, sugrįžę namo, o ne eidami į lauką.
Pasibaigus sezonui, batus išvalykite, išvėdinkite, išpurkškite impregnantu ir padėkite į dėžutę.
Siekiant išlaikyti pirminę avalynės formą, ilgaaulius batus reikėtų laikyti natūralioje jų padėtyje ir saugoti nuo aulo lankstymo.
Nepamirškite kad avalynė sugeria drėgmę iš pėdų, todėl patariama po avėjimo batus palikti bent parai kambario temperatūroje ( neavėti tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės).

 

 

 

Meniu